3 maja 2017

Dołącz do grona podkasterów!

Nowa odsłona kursu już w marcu 2018 r. 19 lutego w Warszawie odbędzie się nagranie z udziałem kameralnej publiczności – informacja o możliwości wzięcia udziału w szkoleniu pojawi się m.in. na stronie facebookowej Podkasterów, odpowiednia informacja zostanie wysłana też w newsletterze. Do momentu zakończenia montażu, nie ma możliwości nabycia dostępu do kursu – ale informacja o otwarciu zapisów również zostanie rozesłana newsletterem, pojawi się też na naszych stronach.

Zapisz się na listę
Wymagania techniczne

Do wzięcia udziału w szkoleniu wystarczy dowolny komputer, który bez problemu odtwarza materiały wideo z Vimeo czy YouTube. W celu pełnego skorzystania z możliwości dawanych przez kurs, przydadzą się dodatkowo:

  • program do edycji dźwięku: większość działań zostanie pokazana na przykładzie Adobe Audition (dostępna 7-dniowa bezpłatna wersja próbna);
  • mikrofon: niektóre podkasty nagrywane są za pomocą mikrofonu wbudowanego w telefon nowej generacji, jednak zalecam zewnętrzne urządzenie. Wyborowi mikrofonu jest poświęcone jedno z pierwszych nagrań kursu;
  • słuchawki: wystarczą słuchawki douszne – byle dobrej jakości;
  • serwer: podczas kursu pokażę, jak skorzystać z darmowych lub tanich opcji hostingowych, nauczę zarówno korzystania z popularnych serwisów podkastowych, jak i pokażę, w jaki sposób zainstalować i skonfigurować WordPressa, by łatwo było w nim publikować swoje podkasty.